Berner Agentuurin tarjoamat palvelut ja tiimin yhteystiedot

Kemikaalit, elintarvike- ja rehuraaka-aineet valmistavan teollisuuden ja infrasektorin tarpeisiin.

Toimimme aktiivisessa asiakasyhteistyössä Suomessa, Ruotsissa, Norjassa ja Tanskassa, sekä etsimme uusia yhteistyömahdollisuuksia myös muualta maailmasta.

Sana ’Agentuuri’ liiketoimintayksikkömme nimessä on perinteinen historiaa kunnioittava muisto siitä mistä Berner yhtiöiden tarina sai alkunsa vuonna 1883. Nykyaikana tuotteiden keskeytymätön ja luotettava saatavuus meiltä asiakkaillemme on ollut, ja tulee jatkossakin olemaan ensisijaisen tärkeää. Siksi hankimme ja maahantuomme edustamamme tuotteet omiin varastoihimme suoraan päämiehiltämme Aasian, Euroopan sekä Pohjois-Amerikan alueilta. Perinteisen välityskaupan, ts. agentuurikaupan, osuus liiketoiminnastamme onkin nykyisin vain muutamia prosentteja kokonaisuudesta.

Olemme vakavarainen ja luotettava toimija ja pystymme auttamaan sekä pienemmissä, että suuremmissakin kemikaali- ja raaka-ainetarpeissa ja niiden kustannustehokkaassa hankintaketjussa. Ostamamme maahantuontierät voivat vaihdella merikonttien, rekkakuormien, junavaunuletkojen ja kokonaisten laivaerien välillä riippuen tuotteen tarpeesta ja menekistä kohdemaan asiakaskunnassa.

Pakkausvaihtoehtoja on tuotteitten mukaan useita. Jauhemaisia tuotteita toimitamme piensäkeissä, suursäkeissä, bulkkitoimituksina siiloautoilla tai laivalasteina. Liuostuotteita toimitamme tynnyreissä, IBC-konteissa ja liuosbulkkeina auto- tai junalastein.

Toimimme jo seuraavilla aloilla:

  • Rehuteollisuus
  • Elintarvike- ja juomateollisuus
  • Katujen ja muun infran kunnossapito
  • Kemianteollisuus
  • Kaivos- ja metalliteollisuus
  • Lannoiteteollisuus
  • Energiateollisuus
  • Biokaasun tuotanto
  • Tekstiili- ja nahkateollisuus
  • Lasin valmistus/ -teollisuus
  • Jätevesilaitokset
  • Metsä- ja biotuoteteollisuus

Kerro meille mitä voimme tehdä puolestasi

Voit tehdä tilauksen, tarjouspyynnön, kysyä lisätietoja, tai antaa Agentuurille palautetta tästä

Voit myös olla suoraan yhteydessä asiantuntijoihimme.

 

Teemu Palviainen

Myyntijohtaja, massa- ja paperiteollisuus sekä vedenkäsittely

+358 20 791 4144

teemu.palviainen@berner.fi

Sirpa Nuutinen

Myyntipäällikkö, kemianteollisuus

+358 20 791 4430

sirpa.nuutinen@berner.fi

 

Satu Mensala

Myyntipäällikkö, elintarviketeollisuus

+358 20 791 4318

satu.mensala@berner.fi

Anna-Mari Rojas

Myyntipäällikkö, elintarviketeollisuus

+358 20 791 4332

anna-mari.rojas@berner.fi

 

Renata Kent

Myyntipäällikkö, metsäkemia

+358 20 791 4010

renata.kent@berner.fi

Minna Rännäli

Myyntipäällikkö, rehuteollisuus

+358 40 525 4147

minna.rannali@berner.fi

 

Elina Kallio-Sihvonen

Myyntipäällikkö, infra

+358 40 5948911

elina.kallio-sihvonen@berner.fi

 

Olli-Pekka Taivalmaa

Kehityspäällikkö

+358 20 791 4353

olli-pekka.taivalmaa@berner.fi

Heidi Ropponen

Logistiikkakoordinaattori

+358 20 791 4015

heidi.ropponen@berner.fi

 

Venäjä & CIS-maat:

Anna Savtchenko

Regional Manager Russia & CIS

+358 20 791 4062

anna.savtchenko@berner.fi

Ilona Marjamaa

Logistiikkakoordinaattori

+358 20 791 4170

ilona.marjamaa@berner.fi

 

Skandinavia:

Mats Nilsson

Regional Manager Scandinavia

+46 70 258 05 64

mats.nilsson@bernercompany.se

Jonny Johansson

Country Manager Sweden

+46 72 234 85 80

jonny.johansson@bernercompany.se

Cynthia Magaña

Logistics Coordinator, Nordic

+46 76 118 77 28

cynthia.magana@bernercompany.se

 

Turkiseläinruokinnan alueelliset edustajamme Suomessa:

 

Turkiseläinruokinnan alueellinen edustajamme Virossa, Latviassa ja Liettuassa:

 

Share