Agentuurin yhteystiedot

Tarjoamme laajan valikoiman raaka-aineita ja kemikaaleja teollisuuden tarpeisiin.

Kielitaitoiset ja asiakasalojen vaatimukset tuntevat asiantuntijamme toimivat linkkinä suomalaisen teollisuuden ja yrittäjien sekä kansainvälisten toimijoiden välillä ja etsivät jatkuvasti uusia ratkaisuja asiakkaillemme.

Volyymeiltaan suurimpia tuoteryhmiä ovat suola ja peruskemikaalit. Toimitamme asiakkaillemme tuotteita minimissään lavaerin eikä varsinaista maksimitoimituserää ole, mutta suosittelemme kysymään tuotteiden saatavuuksista etukäteen – varsinkin sesonkituotteissa.

Sopimusasiakkaillemme varmistamme tuotteiden saatavuuden ja nopean toimituksen hoitamalla jakelun Suomen varastoistamme. Pakkausvaihtoehtoja on tuotteista riippuen useita: piensäkeistä laivalastiin ja tynnyreistä liuosbulkkiin.

Osaamistamme löydät muun muassa näiltä aloilta:

  • Rehuteollisuus
  • Elintarvike- ja juomateollisuus
  • Katujen kunnossapito
  • Kemianteollisuus
  • Kaivosteollisuus
  • Lannoiteteollisuus
  • Energiateollisuus
  • Tekstiili- ja nahkateollisuus
  • Lasin valmistus/ -teollisuus
  • Kumi- ja muoviteollisuus
  • Jätevesilaitokset
  • Paperi- ja selluteollisuus
  • Teknokemianteollisuus
  • Metalliteollisuus

Kerro meille mitä voimme tehdä puolestasi

Voit tehdä tilauksen, tarjouspyynnön, kysyä lisätietoja, tai antaa Agentuurille palautetta tästä

Voit myös olla suoraan yhteydessä asiantuntijoihimme.

 

Teemu Palviainen

Myyntijohtaja, massa- ja paperiteollisuus sekä vedenkäsittely

+358 20 791 4144

teemu.palviainen@berner.fi

Sirpa Nuutinen

Myyntipäällikkö, kemianteollisuus

+358 20 791 4430

sirpa.nuutinen@berner.fi

 

Satu Mensala

Myyntipäällikkö, elintarviketeollisuus

+358 20 791 4318

satu.mensala@berner.fi

Anna-Mari Rojas

Myyntipäällikkö, elintarviketeollisuus

+358 20 791 4332

anna-mari.rojas@berner.fi

 

Renata Kent

Myyntipäällikkö, metsäkemia

+358 20 791 4010

renata.kent@berner.fi

 

Minna Rännäli

Myyntipäällikkö, rehuteollisuus

+358 40 525 4147

minna.rannali@berner.fi

 

Olli-Pekka Taivalmaa

Kehityspäällikkö

+358 20 791 4353

olli-pekka.taivalmaa@berner.fi

Heidi Ropponen

Logistiikkakoordinaattori

+358 20 791 4015

heidi.ropponen@berner.fi

 

Venäjä & CIS-maat:

Anna Savtchenko

Regional Manager Russia & CIS

+358 20 791 4062

anna.savtchenko@berner.fi

Ilona Marjamaa

Logistiikkakoordinaattori

+358 20 791 4170

ilona.marjamaa@berner.fi

 

Skandinavia:

Hannu Turku

Regional Manager Scandinavia

+358 20 791 4218

hannu.turku@berner.fi

 

Turkiseläinruokinnan alueelliset edustajamme Suomessa:

 

Turkiseläinruokinnan alueellinen edustajamme Virossa, Latviassa ja Liettuassa:

 

Share