Berner Pro

Hitsaajankatu 24, 00810 Helsinki
puh. 020 791 00
faksi 020 791 4241
pro@berner.fi
etunimi.sukunimi@berner.fi

Berner Pro

Hitsaajankatu 24, 00810 Helsinki
puh. 020 791 00
faksi 020 791 4241
pro@berner.fi
etunimi.sukunimi@berner.fi

Pääkonttori

Berner Oy
PL 22, 00811 Helsinki
puh. 020 791 00

Asiakaspalvelu

pro.tilaukset@berner.fi
puh. 020 690 761 (ma-pe 9-15)
faksi 020 791 4241

Logistiikkakeskus

Katriinantie 20 A, 01530 Vantaa

Henkilöstön yhteystietoja

ASIAKASPALVELU: pro.tilaukset@berner.fi
puh. 020 690 761 (ma-pe 9-15), faksi 020 791 4241

Pauliina Bovellán

Osastonjohtaja

+358 20 791 4697

pauliina.bovellan@berner.fi

Päivi Käyhkö

Johtaja
Palvelut ja toiminnot

+358 20 791 4459

paivi.kayhko@berner.fi

Myynti

Terveydenhuolto

Ilkka Alén

Myyntipäällikkö/ KAM
Terveydenhuolto

+358 20 791 4623

ilkka.alen@berner.fi

Elo Olli-Pekka

Olli-Pekka Elo

Asiantuntija
CMF- ja käsikirurgia

+358 40 350 9209

olli-pekka.elo@berner.fi

Marja Hellsten

Asiantuntija
Infektioiden torjunta

+ 358 20 791 4377

marja.hellsten@berner.fi

Heidi Jansson

Asiantuntija
Erikoiskirurgia

+ 358 20 791 4330

heidi.jansson@berner.fi

Toni Jantunen

Toni Jantunen

Tuotespesialisti
Kirurgia

+358 400 949 343

toni.jantunen@berner.fi

Christel Lehtinen

Christel Lehtinen

Asiakaspäällikkö/kouluttaja
Kirurgia

+ 358 20 791 4394

christel.lehtinen@berner.fi

Annukka Markkanen

Annukka Markkanen

Asiantuntija
Ansell-käsineet, Sandel-tuotteet

+358 40 411 6681

annukka.markkanen@berner.fi

Riitta Rantala

Riitta Rantala

Asiantuntija
Infektioiden torjunta

+358 40 543 7060‬

riitta.rantala@berner.fi

Laboratoriot

Antti Jokipii

Myyntipäällikkö
Peruslaitteet ja öljyteollisuus

+358 20 791 4425

antti.jokipii@berner.fi

Joonas Jernberg

Joonas Jernberg

Myyntipäällikkö
Tutkimus ja analytiikka

+ 358 44 556 5910

joonas.jernberg@berner.fi

Jussi Jaatinen

Jussi Jaatinen

Business manager
Elintarvikkeet

+358 40 5003442

jussi.jaatinen@berner.fi

Teuvo Joki

Asiantuntija
Tutkimus ja analytiikka

+ 358 400 507 679

teuvo.joki@berner.fi

Päivi Karppinen

Päivi Karppinen

Asiantuntija
Bioteknologia

+ 358 40 504 3776

paivi.karppinen@berner.fi

Jere Kujanpää

Jere Kujanpää

Asiantuntija
Bioteknologia

+358 40 741 8018

jere.kujanpaa@berner.fi

Petri Kylli

Petri Kylli

Asiantuntija
Tutkimus ja analytiikka

+ 358 40 626 7687

petri.kylli@berner.fi

Jouko Lukkarinen

Jouko Lukkarinen

Asiantuntija
Virtaussytometrit

+358 40 660 2555

jouko.lukkarinen@berner.fi

Jari Mäkelä

Jari Mäkelä

Asiantuntija
Elintarviketeollisuus

+358 50 327 2207

jari.makela@berner.fi

Heikki Suortti

Business manager
Peruslaitteet ja öljyteollisuus

+ 358 20 791 4249

heikki.suortti@berner.fi

Jesse Syren

Jesse Syrén

Asiantuntija
Materiaalitestaus

+ 358 40 578 7486

jesse.syren@berner.fi

Sanna Teirmaa

Business manager
Mikrobiologia

+358 44 984 0191

sanna.teirmaa@berner.fi

Keskusliikkeet ja semiprot 

Olli Salminen

Business manager
Keskusliikkeet

+358 20 791 4910

olli.salminen@berner.fi

Ammattipuhtaus

Timo Talsti

Myyntipäällikkö/ KAM
Ammattipuhtaus

+ 358 20 791 4609

timo.talsti@berner.fi

Jan Finell

Asiakaspäällikkö/asiantuntija
Ammattipuhtaus/siivouskoneet

+358 20 791 4450

jan.finell@berner.fi

Elina Lappi

Elina Lappi

Asiakaspäällikkö/kouluttaja
Ammattipuhtaus

+358 20 791 4790

elina.lappi@berner.fi

Kai Nurmenrinta

Asiantuntija
Ammattipuhtaus

+ 358 20 791 4359

kai.nurmenrinta@berner.fi

Janne Voutilaisen kuva

Janne Voutilainen

Suurkeittiöasiantuntija
Tekninen tuki

+358 50 307 3971

bernerjannevoutilainen@gmail.com

Eläinten hyvinvointi

Riitta Tamminen

Riitta Tamminen

Business manager
Eläinten hyvinvointi

+ 358 20 791 4944

riitta.tamminen@berner.fi

Salla Kanninen-Lamppu

Salla Kanninen-Lamppu

KAM
Eläinten hyvinvointi

+ 358 20 791 4031

salla.kanninen-lamppu@berner.fi

Pirkko Syrjäläinen

Asiantuntijaeläinlääkäri
Eläinten hyvinvointi

+ 358 20 791 4494

pirkko.syrjalainen@berner.fi

Katariina Vahvelainen

Katariina Vahvelainen

Asiantuntija
Eläinten hyvinvointi

+ 358 20 791 4948

katariina.vahvelainen@berner.fi

Brändien ja tuotteiden johtaminen

Saija Antikainen

Tuotespesialisti
Omron- ja Medela-hyvinvointituotteet

+358 20 791 4291

saija.antikainen@berner.fi

Terhi Salo

Terhi Salo

Tuotepäällikkö
Ammattipuhtaus

+358 20 791 4052

terhi.salo@berner.fi

Tea Tulkki

Tea Tulkki

Tuotepäällikkö
Desinfektio

+358 20 791 4474

tea.tulkki@berner.fi

Tuotehallinta ja sopimukset

Jasmina Kräkin

Myyntikoordinaattori

+358 20 791 4316

pro.sopimukset@berner.fi

Maarit Lampilahti

Asiantuntija
Julkiset hankinnat

+358 20 791 4245

pro.sopimukset@berner.fi

Tekninen tuki

Asiakaspalvelu

Miia Karlsson

Miia Karlsson

Asiakaspalvelupäällikkö

+ 358 20 690 761

pro.tilaukset@berner.fi

Mia Kolkkinen

Mia Kolkkinen

Asiakaspalvelukoordinaattori

+ 358 20 690 761

pro.tilaukset@berner.fi

Henriikka Hovi

Henriikka Hovi

Asiakaspalvelukoordinaattori

+ 358 20 690 761

pro.tilaukset@berner.fi

Elisa Korhonen

Elisa Korhonen

Asiakaspalvelukoodinaattori

+ 358 20 690 761

elisa.korhonen@berner.fi

Markkinointi

Tuuli Pyykkönen

Markkinointipäällikkö

+358 20 791 4227

tuuli.pyykkonen@berner.fi

Irmeli Pajari

Irmeli Pajari

Koulutus- ja markkinointikoordinaattori

+ 358 20 791 4213

irmeli.pajari@berner.fi

Tallenna

Tallenna