Berner Pro

Hitsaajankatu 24, 00810 Helsinki
puh. 020 791 00
faksi 020 791 4241
pro@berner.fi
etunimi.sukunimi@berner.fi

Berner Pro

Hitsaajankatu 24, 00810 Helsinki
puh. 020 791 00
faksi 020 791 4241
pro@berner.fi
etunimi.sukunimi@berner.fi

Pääkonttori

Berner Oy
PL 22, 00811 Helsinki
puh. 020 791 00

Asiakaspalvelu

pro.tilaukset@berner.fi
puh. 020 690 761 (ma-pe 9-15)
faksi 020 791 4241

Logistiikkakeskus

Katriinantie 20 A, 01530 Vantaa

Henkilöstön yhteystietoja

ASIAKASPALVELU: pro.tilaukset@berner.fi
puh. 020 690 761 (ma-pe 9-15), faksi 020 791 4241

Pauliina Bovellán

Liiketoimintajohtaja

+358 20 791 4697

pauliina.bovellan@berner.fi

Päivi Käyhkö

Johtaja
Palvelut ja toiminnot

+358 20 791 4459

paivi.kayhko@berner.fi

Myynti

Terveydenhuolto

Ilkka Alén

Myyntipäällikkö
Terveydenhuolto

+358 20 791 4623

ilkka.alen@berner.fi

Marja Hellsten

Asiantuntija
Infektioiden torjunta

+ 358 20 791 4377

marja.hellsten@berner.fi

Heidi Jansson

Kenttätuotepäällikkö
Kirurgia

+ 358 20 791 4330

heidi.jansson@berner.fi

Toni Jantunen

Toni Jantunen

Tuotespesialisti
CMF- ja käsikirurgia

+358 400 949 343

toni.jantunen@berner.fi

Christel Lehtinen

Christel Lehtinen

Kenttätuotepäällikkö
CMF- ja käsikirurgia

+ 358 20 791 4394

christel.lehtinen@berner.fi

Annukka Markkanen

Annukka Markkanen

Kenttätuotepäällikkö
Suojaus ja lämmönhallinta

+358 40 411 6681

annukka.markkanen@berner.fi

Riitta Rantala

Riitta Rantala

Asiantuntija
Infektioiden torjunta

+358 40 543 7060‬

riitta.rantala@berner.fi

Kuva puuttuu

Lotta Sutinen

Tuotespesialisti
Kirurgia

lotta.sutinen@berner.fi

Laboratoriot

Antti Jokipii

Myyntipäällikkö
Peruslaitteet ja öljyteollisuus

+358 50 593 1030

antti.jokipii@berner.fi

Joonas Jernberg

Joonas Jernberg

Myyntipäällikkö
Tutkimus ja analytiikka

+ 358 44 556 5910

joonas.jernberg@berner.fi

Jussi Jaatinen

Jussi Jaatinen

Business Manager
Elintarvikeanalytiikka

+358 40 5003442

jussi.jaatinen@berner.fi

Teuvo Joki

Asiantuntija
Tutkimus ja analytiikka

+ 358 400 507 679

teuvo.joki@berner.fi

Jere Kujanpää

Jere Kujanpää

Asiantuntija
Bioteknologia

+358 40 741 8018

jere.kujanpaa@berner.fi

Noora Kumlander

Noora Kumlander

Asiantuntija
Tutkimus ja analytiikka

+358 40 681 8061

noora.kumlander@berner.fi

Jouko Lukkarinen

Jouko Lukkarinen

Asiantuntija
Virtaussytometria

+358 40 660 2555

jouko.lukkarinen@berner.fi

Jari Mäkelä

Jari Mäkelä

Asiantuntija
Elintarvikeanalytiikka

+358 50 327 2207

jari.makela@berner.fi

Heikki Suortti

Business Manager
Peruslaitteet ja öljyteollisuus

+ 358 20 791 4249

heikki.suortti@berner.fi

Jesse Syren

Jesse Syrén

Asiantuntija
Materiaalitestaus

+ 358 40 578 7486

jesse.syren@berner.fi

Sanna Teirmaa

Business Manager
Mikrobiologia

+358 44 984 0191

sanna.teirmaa@berner.fi

Keskusliikkeet ja semiprot 

Olli Salminen

Business Manager
Keskusliikkeet

+358 20 791 4910

olli.salminen@berner.fi

Ammattipuhtaus

Timo Talsti

Myyntipäällikkö
Ammattipuhtaus

+ 358 20 791 4609

timo.talsti@berner.fi

Jan Finell

Asiakaspäällikkö
Siivouskoneet

+358 20 791 4450

jan.finell@berner.fi

Lankinen Heli

Heli Lankinen

Asiantuntija
Sairaalasiivous

+ 358 20 791 4021

heli.lankinen@berner.fi

Elina Lappi

Elina Lappi

Asiakaspäällikkö
Ammattipuhtaus

+358 20 791 4790

elina.lappi@berner.fi

Kai Nurmenrinta

Asiakaspäällikkö
Ammattipuhtaus

+ 358 20 791 4359

kai.nurmenrinta@berner.fi

Mika Peltola

Mika Peltola

Business Manager
Keittiöhygienia

+358 400 893 209

mika.peltola@berner.fi

Janne Voutilaisen kuva

Janne Voutilainen

Sopimusyhteistyö:
Suurkeittiöt, huoltotyöt

+358 50 307 3971

bernerjannevoutilainen@gmail.com

Eläinten hyvinvointi

Riitta Tamminen

Riitta Tamminen

Myyntipäällikkö
Eläinten hyvinvointi

+ 358 20 791 4944

riitta.tamminen@berner.fi

Salla Kanninen-Lamppu

Salla Kanninen-Lamppu

Perhevapaalla
Avainasiakaspäällikkö
Eläinten hyvinvointi

Pirkko Syrjäläinen

Asiantuntijaeläinlääkäri
Eläinten hyvinvointi

+ 358 20 791 4494

pirkko.syrjalainen@berner.fi

Katariina Vahvelainen

Katariina Vahvelainen

Asiakaspäällikkö
Eläinten hyvinvointi

+ 358 20 791 4948

katariina.vahvelainen@berner.fi

Brändien ja tuotteiden johtaminen

Saija Antikainen

Tuotespesialisti
Hyvinvointi

+358 20 791 4291

saija.antikainen@berner.fi

Tea Tulkki

Tea Tulkki

Tuotepäällikkö
Desinfektio

+358 20 791 4474

tea.tulkki@berner.fi

Tuotehallinta ja sopimukset

Charlotta Alen

Charlotta Alén

Myyntiassistentti
Eläinten hyvinvointi ja kirurgia

+358504044674

charlotta.alen@berner.fi

Jasmina Kräkin

Myyntikoordinaattori

+358 20 791 4316

pro.sopimukset@berner.fi

Maarit Lampilahti

Asiantuntija
Julkiset hankinnat

+358 20 791 4245

pro.sopimukset@berner.fi

Tekninen tuki

Antti Rantamäki

Antti Rantamäki

Tekninen asiantuntija

+358 40 610 4042

antti.rantamaki@berner.fi

Marko Tarvainen

Marko Tarvainen

Tekninen asiantuntija

+358 40 809 4187

marko.tarvainen@berner.fi

Asiakaspalvelu

Miia Karlsson

Miia Karlsson

Asiakaspalvelupäällikkö

+ 358 20 690 761

pro.tilaukset@berner.fi

Henriikka Hovi

Henriikka Hovi

Asiakaspalvelukoordinaattori

+ 358 20 690 761

pro.tilaukset@berner.fi

Elisa Korhonen

Elisa Korhonen

Asiakaspalvelukoordinaattori

+ 358 20 690 761

pro.tilaukset@berner.fi

Markkinointi

Tuuli Pyykkönen

Markkinointipäällikkö

+358 20 791 4227

tuuli.pyykkonen@berner.fi

Irmeli Pajari

Irmeli Pajari

Koulutus- ja markkinointikoordinaattori

+ 358 20 791 4213

irmeli.pajari@berner.fi

Laura Karhulahti

Laura Karhulahti

Perhevapaalla
Verkkotuottaja

Tytti Salmivainio

Digitaalisen markkinoinnin asiantuntija

+358 20 791 4283

tytti.salmivainio@berner.fi

Tallenna

Tallenna